Jak nabywać najtańsze bilety samolotowe? Nasze rady

Wielu z nas pragnie niedrogo podróżować, a bardzo tanie loty są naszym marzeniem. Część z nas zna też historie o podróżach lotniczych za złotówkę lub jedno euro. Powinno się jednak wiedzieć, że nawet jeśli kiedyś można było kupić tak niedrogie bilety, ten czas minął, prawdopodobnie bezpowrotnie.

import i eksport

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to możemy często nabyć bilety samolotowe za niewielkie pieniądze. Jest na to parę sposobów. Trzeba tylko pamiętać, że w dzisiejszych czasach istnieje możliwość trafienia na loty za kilkadziesiąt PLN po naszym kontynencie, ale już przy dalszych kierunkach, takie okazje praktycznie się nie przytrafiają.
korporacja

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim podróżnicy, których interesują naprawdę tanie loty, powinni być elastyczni. Optymalnie co do destynacji i dat wyprawy. Wtedy będą mogli skorzystać z większej ilości promocji. Bo nie jest przecież tak, że linie lotnicze robią promocje jednocześnie we wszystkich kierunkach i terminach. Gdy posiadamy określoną listę marzeń lub rejonów świata, które bezwzględnie chcemy odwiedzić (i dodatkowo luźno dysponujemy urlopem) będziemy bardziej elastyczni i można mieć nadzieję, że uda się nam zakupić bilet w świetnej cenie.
kursy

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób to zrobić? Trzeba często odwiedzać wyszukiwarki lotów, które korzystają z danych wielu linii lotniczych. Przeglądać trzeba również witryny tanich linii lotniczych. Następnym sposobem jest podpatrywanie stron WWW, które informują o dobrych promocjach lotniczych.

Czy przeczytane tu wiadomości uważasz za ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/), która także z pewnością będzie nęcąca.

Działają przy nich często całkiem prężne społeczności ludzi, którzy są skłonni podzielić się swoimi znaleziskami w zakresie lotów. To tam początkujący podróżnicy mogą znaleźć niedrogie loty. Pamiętać trzeba, że zazwyczaj ciekawsze propozycje dość szybko się kończą. Liczą się refleks i umiejętność natychmiastowego podejmowania decyzji. Nie wyłącznie dlatego, że najtańsze loty są szybko sprzedawane, ale i z tego powodu, że często są one zwyczajnie wynikiem błędu linii lotniczych.

A błędy się przecież naprawia.
Powinno się mieć również świadomość, że mnóstwo tanich lotów oznacza podróżowanie np. tylko z bagażem podręcznym, z długą przesiadką lub bez możliwości selekcji miejsca. Nie jest to zatem sposób dla każdego.