Na czym polega zajęcie konsultanta finansowego?

Konsultant finansowy jest to negocjator między interesantem, pragnącym otrzymać pożyczkę, a finansową instytucją, jaka udzieli jej pod wskazanymi warunkami.
Dzisiaj istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na owego wariantu usługi, chociażby dlatego, że instytucje pożyczkowe wprowadzają dosyć restrykcyjne tryby udzielana pożyczki.

kredyt - krajobraz

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy szary człowiek, który zwykle nie posiada dość czasu wolnego, ażeby odwiedzić każdą instytucję pożyczkową a także przeprowadzać we wszystkich pertraktacje, ochoczo korzysta ze wsparcia wspomnianego specjalisty, który pomoże w wyborze oferty kredytu korzystnej dla nas oraz równocześnie wykonalnej do zrealizowania.

Sprawdź koniecznie ten wpis ze strony (http://www.procleaner.pl/) prezentującego pokrewne artykuły, ponieważ on z pewnością też jest warty Polecenia.

Pierwsze spotkanie z petentem to identyfikacja potrzeb petenta, zatem jakiego wariantu a także jakiej wysokości kredytu potrzebuje, na co będą wydane pieniądze z udzielonej przez instytucję finansową pożyczki itd. Na tym etapie szacuje się sytuację finansową petenta to znaczy, czy może on zabezpieczyć zadłużenie przez żyrantów, jak duże raty będą dla pożyczającego realne do spłaty etc. Jak znaleźć konsultanta w swojej miejscowości? Wystarczy wbić w przeglądarkę: Doradztwo finansowe Poznań.

Inne obowiązki doradcy to przedstawienie petentowi zaświadczeń, na podstawie jakich instytucja finansowa oceni tzw. zdolność kredytową. Doradca przekazuje interesantowi informacje jakiego rodzaju zaświadczenia trzeba przedłożyć w banku, często zdarza się również, iż pomaga przy ich wypełnianiu. Dużą cześć pracy zajmuje także czyszczenie kiepskiej historii w Biurze Informacji Kredytowej, tutaj też konsultant finansowy jest w stanie pomóc interesantowi.

Po złożeniu wymaganych dokumentów a także podania o przyznanie środków to na ogół konsultant finansowy skontaktuje się z bankiem celem uzyskania informacji na jakim etapie jest sprawa kredytobiorcy.