Inwestowanie w fundusze. Co należy wiedzieć?

Część osób stawia na inwestowanie w fundusze, jakie obarczone są większym ryzykiem straty kapITału niż szczędzenie na lokatach, lecz dają również szanse na wyższe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko lokat w fundusze można zminimalizować m.in.nowy tekst (więcej w tym serwisie)ustalając jak też trzymając się zaplanowanej strategii. Oto nieco wskazówek, jak pewnie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed zaczęciem jakiejkolwiek inwestycji, w tym głównie powiązanej bezpośrednio z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się wyznaczyć podstawowe elementy strategii inwestycyjnej takie jak: typ (np. rodzaj funduszu), moment rozpoczęcia inwestycji jak też jej końca, czasowy horyzont, maksymalną możliwą stratę kapitału itd. Ustalenie powyższych czynników pozwoli nam z pewnością dopasować właściwy fundusz do naszych wyczekiwań oraz preferencji, służy kontroli jak też pomoże podjąć należyte działania w trakcie trwania inwestycji, zależnie od sytuacji panującej na rynku. Co więcej posiadanie planu pozwala w ogromnym stopniu na wykluczenie wpływu ekscytacji na podejmowane decyzje.
Na początku należy zastanowić się nad zamiarem inwestycji jak też okresem jej trwania, gdyż będzie to rzutować na wybór stosownego typu funduszu. Osoby starsze, które potrzebując lokować własne pieniądze z myślą o emeryturze, do jakiej pozostało im przykładowo 2 lata nie powinny selekcjonować funduszy ryzykownych takie jak dla przykładu fundusze akcyjne. Duże wahnięcia cen jednostek funduszy akcyjnych mogą w takowym wypadku sprawić, iż taka osoba może utracić znaczącą część swego kapitału.

Potencjalnym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w fundusze, których celem będzie ochrona nagromadzonego kapitału (fundusze obligacji).

Nasz link do www sap produkcja zadziwi Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom szczegółowych informacji. W takim razie nie ociągaj się i klikaj!

W doboorze funduszu wesprze nas niezależny doradca finansowy.