You are hereJak zabezpieczyć sieć firmową

Jak zabezpieczyć sieć firmową


By admin - Posted on 05 February 2018

Każda firma posiada informacje, które ma obowiązek chronić. Dane zatrudnionych, klientów, umowy z klientami, specjalne dla nich ceny, oferty sporządzone do przetargów.


pracownik
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Te wiadomości są zabezpieczone ze względu na interes przedsiębiorstwa. Zagrożenia w internecie mają różne postaci, lecz wszystkie powodują bardzo duże straty. Złośliwe oprogramowania, niepoprawne funkcjonowanie sprzętu, kradzież głównego serwera - form ataku jest dużo. A ponieważ bezpieczeństwo firmowych danych to priorytet, przedsiębiorstwa muszą inwestować w nowe, dające pewność rozwiązania. Oczywiście, nie ma rozwiązań idealnych, ryzyko istnieje zawsze. Więcej:

Można je jednak zredukować, wdrażając kilka rozwiązań. Przede wszystkim powinniśmy codziennie tworzyć kopie bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem okazała się sposobność przetrzymywania plików w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku twardym. CRM w chmurze umożliwia dostęp do danych
mężczyzna
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
praktycznie z każdego miejsca na ziemi, co znacznie udoskonala pracę. Dane (sprawdź) przechowywane są na zabezpieczonym serwerze, zaś szyfrowane połączenie gwarantuje poufność przesyłanych informacji. Aby ustrzec się przed wypłynięciem poufnych informacji do konkurencji lub ich utraty najbezpieczniej jest skorzystać z usług specjalistów, którzy nadzorują system IT 24h na dobę. Firma IT to kompletna opieka informatyczna w skład której wchodzi doradztwo IT a także usługi konsultacyjne i wdrożeniowe. Autor:

Zatrudnienie pracownika do spraw IT na pełnym etacie wiąże się z zobowiązaniami. Stworzenie wewnętrznego miejsca pracy to niemałe koszty związane z pensją, ubezpieczeniami, administracją, itp., które znacznie obciążą budżet przedsiębiorstwa. Nawet najbardziej kompetentny specjalista nie poradzi sobie z mnogością problemów, jakie będą się pojawiać na jego drodze, nie będzie miał dostępu do serwerów 24h na dobę 7 dni w tygodniu w związku z czym nie zapobiegnie awarii systemu. Outsourcing IT w wykonaniu profesjonalistów, którzy dbają o nieprzerwane funkcjonowanie systemu informatycznego daje gwarancję bezpieczeństwa na swojej głównej działalności.