You are hereCo opłaca się zlecić firmie outdoorowej?

Co opłaca się zlecić firmie outdoorowej?


By admin - Posted on 17 January 2018

Z outsourcingu powszechnie korzysta wielu przedsiębiorców. Bajką jest pogląd, że to usługa tylko dla dużych oraz bogatych.


Współcześnie mnóstwo firm oferuje rozmaite usługi dla firm.


strony internetowe
Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl


Zakupy
Autor: iStock
Źródło: iStock
Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych przedsiębiorców, jakich nie stać na tworzenie kolejnych stanowisk pracy. Działanie w ramach outsourcingu jest zwykle długofalowe, oznacza kooperację obliczoną na wiele miesięcy, a czasami lat. To właśnie odróżnia outsourcing od zwyczajnego działania w ramach jednorazowej umowy o dzieło.


Doba ma wyłącznie 24 godziny więc nie wszystko w przedsiębiorstwie może zrobić sam posiadacz. Nie we wszystkim możemy się także wyręczyć pracobiorcami (ograniczony dzień pracy oraz wskazane zadania w umowie o pracę), nie zawsze jednak opłaca się przyjmować do pracy dodatkowych pracowników. Tymczasem w każdym przedsiębiorstwie jest mnóstwo zadań do wykonania. Na szczęście jest na to metoda, jest to prawo scedowania usług na podstawie umowy o dzieło. Jest to bardzo korzystne podejście szczególnie dla niedużych przedsiębiorstw, dla jakich każdy dodatkowy etat to spore obciążenie pieniężne. To przecież nie tylko koszty zaangażowania pracownika, które - jak wiemy - w naszej ojczyźnie do małych nie należą, lecz również między innymi konieczność stworzenia stanowiska pracy, koszta urlopu, a także dodatkowych szkoleń.


Co możemy zlecać? Lista spraw, jakie możemy powierzyć innej firmie bądź przedsiębiorcy, jest nieomal bezgraniczna, może to być przykładowo: księgowość, sprzątanie, zadania z zakresu IT, usługi z obszaru reklamy, pisanie wniosków do urzędów, pism do sądu a także pozostałych, windykacja.