You are hereCo jest niedostrzegane w zabytkowych murach

Co jest niedostrzegane w zabytkowych murach


By admin - Posted on 18 January 2018

Stare budynki są niebagatelną dekoracją miast i są często w dobrej lokalizacji ściągając coraz więcej par, które poszukują domu.


Mieszkanie w starej kamienicy ma swoje walory, ale też wady.


Nie ulega wątpliwości, że kamienica, to zwykle bardzo przestronne salony, klatki, i spejalne kanciapy.
Sprzątanie mieszkania
Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com


jak na przykład spiżarka. Poza tym wyniosłe sufity i duże okna, a tym samym więcej blasku. I całokształt, w oryginalnym, różniącym się od współczesnego budownictwa układzie. A więc wielu, przede wszytkim młodych osób preferuje stare budynki, gdyż w takich przestrzeniach można skonstruować nawet niskie piętro i urządzić łatwo nietypowe wnętrze. Jednak kamienica ma również swoje złe strony i choć zabytkowe apartamenty są często przystępniejsze cenowo, to jednak więcej metrów, to też więcej ogrzania, a niekiedy trzeba dopiero te piecyki założyć, gdyż w wielu apartamentach brakuje należytej maszynerii.


kamienica
Autor: enn-here
Źródło: http://www.flickr.com


Przestrzenie w przedwojennym budownictwie, to być może też niezbyt trafna opcja dla ludzi starych, gdyż zaczepienie choćby rolet w salonach z dużymi sufitami jest trudne.


O starych budynkach można by pisać wiele.
Niejeden ma swoje zdanie, lecz jasne jest to, iż nawet, kiedy w nich nie żyjemy, możemy delektować ich pięknymi motywami na ścianach, czy finezyjnie ozdobionych drzwiach. kamieniczki są wartościowe i należy je pielęgnować, żeby nie stracić blasku, jakie pozostawiła nam historia.