You are hereW najbliższym czasie dużą część naszego społeczeństwa czeka złożenie sprawozdania podatkowego - nikt tego nie kocha, ale wszyscy muszą zrobić

W najbliższym czasie dużą część naszego społeczeństwa czeka złożenie sprawozdania podatkowego - nikt tego nie kocha, ale wszyscy muszą zrobić


By admin - Posted on 18 January 2018

Duża część Polaków rozliczała już kiedyś sprawozdanie podatkowe. Choćby jeden raz. Wielu ludzi pamięta jeszcze okres Polski Ludowej, kiedy musieli wszystko ostrożnie liczyć przy pomocy kalkulatora, a następnie stać w niekończących się kolejkach, aby złożyć dokument w Skarbówce.
eksperci
Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie na szczęście te czasy zdają się być już prehistorią.


portal podatnika
Autor: Jardenberg
Źródło: https://www.flickr.com


W dzisiejszych czasach wypełnianie PIT-u nie jest już afiliacja udręką, choć dla dużej części społeczeństwa nadal jest pewnego typu stresem. Jednakże obecnie całość przechodzi już prędko i gładko. Możemy wypełnić dokumenty podatkowe oraz odprawić je do urzędu przez internet. Wszystko w 40 minut i to bez wstawania od komputera czy choćby sięgania po kalkulator. Specjalistyczne programy pomogą nam wypełnić wszelkie wymagane rubryki arkuszu, obliczą całość i finito.


Portal podatnika to rewelacyjna sprawa. Mamy możliwość zapisać się oraz archiwizować tam swe sprawozdania z poprzednich lat. Wobec tego do kolejnego uzupełnianego przez nas dokumentu nie będziemy musieli wpisywać już setny raz swych danych, co znacznie zaoszczędzi nam czas. O ile nie zmieniliśmy adresu, to pierwsza strona PIT-u nadal jest taka sama, gdyż pesel oraz miejsce urodzenia zmienić się już nie mogą.
Mimo całej masy ułatwień należy zarezerwować sobie choćby trzy kwadranse na to, by wypełnić PIT bez pośpiechu. To ważne, ponieważ nie powinniśmy zrobić błędów. Źle wypełniony dokument zostanie odesłany, a my pewnie zostaniemy wezwani w celu złożenia wyjaśnienia.