PSX-NET

W jaki sposób otworzyć biznes w Niemczech?

Podatki, wysokie składki ZUS, ciągłe borykanie się z patologiami urzędniczymi. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorczy rodacy czują się odstręczani od zakładania swoich firm.

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz to sporzej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych krajów, rzecz jasna bez opuszczania naszej ojczyzny. A czy taka emigracja podatkowa miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mogą uruchamiać działalność w Niemczech na tych samych prawach co obywatele Niemiec od maja 2011 roku. Nie musimy być zameldowani w Niemczech, aby założyć spółkę GbR czy jednoosobową firmę – Gewerbe. Starczy, że nasza jednostka będzie mieć swoją siedzibę w Niemczech. Otworzenie „wirtualnego biura” w Niemczech nie stanowi kłopotu, dlatego że zajmuje się tym mnóstwo firm.
umowa

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie działalności na terenie Niemiec łączy się z mniejszymi obowiązkami, głównie w materii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie ma obowiązku ich opłacania. Niemiecką emeryturę można uzyskać wtenczas, kiedy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Natomiast każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność powinien opłacać składkę zdrowotnego ubezpieczenia, jakie jest o wiele większe niż w naszej ojczyźnie. Zależne jest od wysokości pozyskiwanych dochodów i wynosi plus minus 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Otwarcie najprostszej formy działalności gospodarczej, a więc Gewerbe, zająć powinno nie więcej niż kilka godzin.

Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania firmy wynosi od 30 do 60 euro jak też zależy od ustaleń landu. Potem zostaje nam udać się do urzędu podatkowego w celu otrzymania numeru podatkowego.

About: admin