PSX-NET

Z jakiego powodu bilboardy obecnie się stały tak popularnym nośnikiem, jakie mają zalety i wady.

Często spotykanym widokiem przy ruchliwszych ulicach i skrzyżowaniach są wielkie tablice reklamowe, nazywane również bilboardami. Ich rozmiar jest taki, że ciężko ich nie zauważyć, zwłaszcza że nocą mają specjalne podświetlenia.

stanowisko

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo wykorzystywanej coraz chętniej w reklamie nowoczesnej technologii bilboardy nadal cieszą się ogromną popularnością wśród reklamodawców, i cały czas pojawiają się kolejne instalacje. Niezwykle istotną cechą bilboardów jest między innymi atrakcyjna cena zakupu reklamy i możliwość dotarcia do sporej ilości odbiorców. Billboard Zielona Góra zlokalizowany przykładowo przy głównej trasie samochodowej będzie każdego dnia oglądany przez kilkanaście tysięcy kierowców i pasażerów. A jak ktoś jeździ taką trasą każdego dnia i codziennie widzi taką reklamę, to w niejednym przypadku w końcu ulegnie jej wpływowi.
Ze względu na swoją wielkość i położenie billboard Bydgoszcz wymagał będzie odpowiedniej formy publikowanej na nim treści. Przekaz reklamy nie może być zbyt długi, bo jadący szybciej kierowca zapewne by nie zdążył go w całości przeczytać. Dlatego też najczęściej na plakacie pojawia się jakieś ciekawe zdjęcie czy rysunek, a dodatkowo niedługie, łatwe do zapamiętania hasło reklamowe. Niektórzy twórcy reklam idą dalej i wykorzystują pomysł z puentą. Polega ono na tym, że początkowo nakleja coś intrygującego, co będzie miało przyciągnąć ciekawość i uwagę odbiorców.

Po pewnym czasie pierwszy z plakatów zastąpiony zostaje kolejnym, na którym będzie się znajdować wyjaśnienie całej zagadki, taki sposób reklamy jest wykorzystywany coraz częściej przez liczne firmy.

About: admin