You are hereRozliczenie PIT za 2016 / dwa tysiące siedemnasty rok - a więc, tradycja przeciwko nowoczesność

Rozliczenie PIT za 2016 / dwa tysiące siedemnasty rok - a więc, tradycja przeciwko nowoczesność


By admin - Posted on 29 December 2017

Przyszedł nowiutki roczek i zastanawiasz się, w jaki sposób tym razem uzupełnić PIT? Czy w metodę tradycyjny, czy w nowoczesny, a więc poprzez sieć internetową? Wewnątrz naszego dzisiejszym felietonie po opowiadamy Tobie o obydwu metodach oraz sam zadecyduj, który preferujesz!
łazienka hotelowa
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com


pit 36 online
Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com


Każda osoba pełnoletnia, która ma w posiadaniu Jakiekolwiek dochody, jest zmuszony co roczku uzupełniać rozliczenie roczne pit o pitach 36 online. Ma możliwość to zrobić w sposób tradycyjny, a więc udać się do urzędu skarbowego, albo wejść do nich na stronę i pozyskać druczek, który w następnej kolejności uzupełniamy, spoglądając na konkretne rubryczki. Wypełnianie corocznego PIT-u dla bardzo dużo osóbek to tak zwana "mordęga", przez którą muszą przejść. Niestety wielu ludzi w ogóle nie potrafi wypełniać PIT-ów we właściwy metodę. Stąd zaistniały persony, które zajmują się specjalistycznie uzupełnianiem PIT-ów, wystarczy że do nich pójdziemy ze wszystkimi potrzebnymi danymi. Co oczywiste za to zapłacimy. Po tym wszystkim musimy znowu przejść się do urzędu skarbowego, po stać wewnątrz kolejki i oddać uzupełnione druki.


Jeżeli chodzi o drugi sposób, czyli uzupełnienie nowoczesne, to można go pokazać na przykładzie pit 36 online rozliczanie roczne pitów. Uzupełnienie wewnątrz sieci deklaracji jest coraz popularniejsze i jak się może okazać bardziej przystępne dla laika.
W trakcie wypełnienia owej deklaracji, musimy postępować ściśle według kroczków, w których wszyściutko jest wyjaśnione w przystępny metodę oraz co bardziej ważne - program Sam wszystko wylicza, a co oczywiste, jest najmocniej denerwującym krokiem, gdyż wystarczy omylić się o grosz, i już jest niedobrze uzupełniona deklaracja. Po skończeniu uzupełniania wystarczy wysłać ów PIT przez sieć i koniec!