PSX-NET

Rozwiązania dla biznesu usprawniające pracę płynność finansową

O sytuację finansową firmy, musimy zatroszczyć się od początku jej istnienia, dlatego zasadniczą kwestią jest założenie rachunku oszczędnościowego w banku. Banki wyprzedzają się w ofertach dla przedsiębiorców.

Różowa skarbonka

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Warto więc zainteresować się, jakie rozwiązania, kredyty tudzież pożyczki nam oferują. Na stronie internetowej każdego z banku, czeka na nas pakiet usług adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw.

Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzi Idea Bank, tworząc produkty, które nie służą rozwojowi firmy. Jednym z najprostszych zabezpieczeń przed problemami finansowymi jest debet na firmowym koncie. Dług spłacany jest wtedy poprzez każdą wpłatę na konto, automatycznie, częściowo lub w całości. Idea Bank zapewnia darmowy rachunek firmowy z debetem nawet do 20 tys. PLN na start.

Każdy przedsiębiorca musi posiadać nadzór nad swoimi finansami bez względu na porę dnia. W Idea Bank właściciele firm mają dostęp do konta przez całą dobę. Przedsiębiorca musi działać natychmiast, co uwzględnia Idea Bank. Z tej przyczyny, wniosek o Idea Bank konto firmowe można wypełnić przez internet, a umowę podpisać w siedzibie firmy bez potrzeby wizyty

Tablica

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

w oddziale. Wystarczy wypełnić krótki wniosek online, a następnie oczekiwać na odpowiedź konsultanta, z którym telefonicznie omówimy stosowny termin dostarczenia dokumentów przez kuriera. Po podpisaniu umowy, będziemy mogli korzystać ze wszystkich funkcji konta.

Podstawowym założeniem konta firmowego jest oddzielenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Przede wszystkim pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, kiedy właściciel firmy uzyskuje przychód również z innego źródła. Oprócz tego, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może być mniej stresujące. Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Pozwoli to na uniknięcie prowizji związanych z operacjami między kontami.

About: admin