PSX-NET

W jaki sposób projektuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dodatkowo przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zgadujecie na czym polega tego typu badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i trochę kosztuje. Jednak przedsiębiorcy przeważnie chwalą sobie wyniki. Duże banki zamawiają takie usługi cyklicznie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także utrzymywać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) W pierwszej kolejności na spotkaniu z klientem sprawdza się jakiego rodzaju schematy sprzedaży są stosowane w firmie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.rozkładu produktów , a także opisu typowego klienta. Dalej projektuje się specjalistyczny formularz, zawierający odpowiednią ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią bardzo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz wskazane jest, żeby wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, posiadać nieco zdolności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się kandydatów, którzy uczciwie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił.
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Zwieńczeniem pracy badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Nierzadko firmy dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nie odnosi skutku, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć interesująca praca, szczególnie w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: oferty pracy tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert. Trzeba wówczas wejść na adresy funkcjonujących w naszym mieście firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.

About: admin