PSX-NET

Tag: dochody

Jak szybko dostać odszkodowanie w UK

W dzisiejszym świecie wiele osób uznaje, że niezrównanym pomysłem na znakomite pieniądze jest podróż do Wielkiej Brytanii. Wyższe pensje i standard życia nieraz jest w stanie skusić zarówno studentów, jak i doświadczonych pracowników pragnących polepszyć swoje kompetencje. Jednak losowe sytuacje sprawiają, że dobrze jest mieć co najmniej ogólną orientację w brytyjskim systemie prawnym.


PIT 28 zaplanowany dla podatników którzy prowadzą osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą

Podatnicy rozliczający się z Urzędem Skarbowym posiadają do dyspozycji mnóstwo wariantów Druków.
PIT 28 przeznaczony jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, obliczaną w formie ryczałtu, w formie spółki cywilnej, lub spółki jawnej.


W jaki sposób zorganizować usługi księgowe w naszej firmie?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to z pewnością niesłychanie trudne zadanie, niemniej jednakże dające ogrom satysfakcji. Znalezienie dobrego pomysłu na przedsięwzięcie jest nam w stanie zagwarantować atrakcyjne przychody przez wiele lat naszego życia, dlatego jeżeli tylko posiadamy żyłkę przedsiębiorczości to powinniśmy ją należycie spożytkować.


W jaki sposób i do kiedy wypełnić PIT-28 – wytyczne

Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz dochody opodatkowane z tytułu: pozarolniczej aktywności gospodarczej czy też umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo pozostałych umów o podobnym zakresie.
Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, kiedy do 20 stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a jeśli zaczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w trakcie roku podatkowego.


Rozliczenie deklaracji podatkowej za ubiegły rok on-line

Każda osoba, która osiągnęła pewną sumę dochodu musi powiadomić o tym Urząd Skarbowy. Złożenie zeznania jest konieczne. Dzięki opcjom, jakie daje nam dziś technologia można złożyć deklarację podatkową nie ruszając się z domu.