PSX-NET

Tag: formularz

Pracujesz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z fiskusem – poznajswoje obowiązki skarbowe

W każdym państwie – także u nas – obowiązuje dokładnie określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i tym samym zarabiające obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Pominięcie tego obowiązku zawsze wiąże się z poważnymi problemami. Bardzo dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Tymczasem wystarczy sięgnąć po program z globalnej sieci komputerowej.


Jeśli jesteś młodym pracownikiem, bądź corocznie zmagasz się z kwietniowym rozliczeniem Pitu – warto poznać nowoczesne i rezolutne metody oraz koncepcje rozliczeń.

Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby przeslać PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w Polsce to moment, kiedy wielu z nas musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Gdyż każda osoba, która w ubiegłym roku otrzymała jakiekolwiek dochody, musi z nich się zadeklarować w urzędzie podatkowym. W tym celu musimy uzupełnić odpowiedni formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wybiera druk numer 37, stworzony dla ludzi zatrudnionych na umowę zlecenie, oraz emerytów. Oto pare sposobów na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.


Czy zawsze prowadząc firmę należy złożyć deklarację podatkową?

Najmniej przyjemną czynnością, z którą zmaga się każdy biznesmen jest rozliczanie deklaracji podatkowej. Niekiedy aż nie sposób określić jaki formularz wybrać. Wynika to głównie z faktu, że przekształcane bywają bardzo często więc wyłącznie Księgowy może zorientować się aktualnie, jakiego druku użyć. Należy zatem zasięgnąć porady profesjonalisty.


E-deklaracje – czyli w jaki sposób wysłać PIT przez internet

Nie masz pojęcia, w jaki sposób wysłać PIT przez internet? Naprowadzamy kroczek po kroczku, w jaki sposób złożyć e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób wysłać PIT on-line. 1 stycznia rozpoczął się nowy okres rozliczeń z urzędem skarbowym.


Błyskawiczna pożyczka dobra dla wszystkich

Czasem jest tak, iż nie mamy zdolności kredytowej, by pozyskać niezbędną nam pożyczkę. Czasami jesteśmy już obciążeni kredytami, czasem zaś nie posiadamy wystarczająco dużych zarobków.