PSX-NET

Tag: formularz

Błyskawiczna pożyczka dobra dla wszystkich

Jeśli jesteś młodym pracownikiem, bądź corocznie zmagasz się z kwietniowym rozliczeniem Pitu – warto poznać nowoczesne i rezolutne metody oraz koncepcje rozliczeń.

Pracujesz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z fiskusem – poznajswoje obowiązki skarbowe

W każdym państwie – też w Polsce – obowiązuje precyzyjnie określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i tym samym mające dochód obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku zawsze wiąże się z poważnymi problemami. Dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po program z sieci.


Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby przeslać PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w Polsce to okres, kiedy większość z nas musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda osoba, która w ubiegłym roku otrzymała jakiekolwiek dochody, musi z nich się zadeklarować w urzędzie podatkowym. Wówczas musimy uzupełnić właściwy druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia formularz numer 37, przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o dzieło, oraz emerytów. Oto pare sposobów na prędkie uporanie się z tym zadaniem.


Czy zawsze prowadząc firmę należy złożyć deklarację podatkową?

Najmniej przyjemną czynnością, z którą zmaga się każdy biznesmen jest rozliczanie deklaracji podatkowej. Niekiedy aż nie sposób określić jaki formularz wybrać. Wynika to głównie z faktu, że przekształcane bywają bardzo często więc wyłącznie Księgowy może zorientować się aktualnie, jakiego druku użyć. Należy zatem zasięgnąć porady profesjonalisty.


E-deklaracje – czyli w jaki sposób wysłać PIT przez internet

Nie masz pojęcia, w jaki sposób wysłać PIT przez internet? Naprowadzamy kroczek po kroczku, w jaki sposób złożyć e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób wysłać PIT on-line. 1 stycznia rozpoczął się nowy okres rozliczeń z urzędem skarbowym.