Jeśli w bliskim momencie planujesz otwarcie swojej malej aktywności – powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat prowadzenia biznesu w Polsce i oferowanych możliwościach

Od kilkudziestu lat, w kraju panuje permanentny system kapitalistyczny. W gospodarce nie funkcjonują już przeważnie duże państwowe produkcje. System gospodarczy składa się przede wszystkim z zespołu małych, własnościowych firm, obejmujących wszelką dziedzinę życia. Sporo osób decyduje się na własną działalność gospodarczą, co wiąże się z szeregiem formalnych zobowiązań.

Kontynuuj Czytanie →

Skąd otrzymać pieniądze na otworzenie dużej firmy?

Spora część z nas doskonale wie, że otworzenie osobistej aktywności gospodarczej jest niezmiernie dobrym pomysłem na osiąganie przez nas dochodu pieniężnego. Okazuje się, że coraz to ogromniejszy procent naszego społeczeństwa postanawia zarabiać w ten sposób, co rzecz jasna jest zjawiskiem należytym.

Kontynuuj Czytanie →

Trudności nawiązujące do prowadzenia konkretnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej każdorazowo jest powiązane z obowiązkiem dopracowania określonych formalności. Ważne jest, aby regularnie odprowadzać obowiązkowe składki, pamiętając o konkretnych terminach. Obecnie większość przedsiębiorców stawia na stałą współpracę z profesjonalnym księgowym, który w razie jakichkolwiek problemów podpowie, jak zachować się w określonej sytuacji podatkowej.

Kontynuuj Czytanie →

Jak najszybciej uzupełnić zeznanie PIT

Dla wielu z nas wypełnianie PIT-u to przysłowiowa droga przez mękę. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednak tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Dodatkowo, w Internecie jest wiele programów, które ułatwią wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.

Kontynuuj Czytanie →