Jak sprawnie rozliczyć się z urzędem skarbowym

Pod koniec roku wszyscy zaczynają myśleć o tym, że trzeba będzie rozliczyć swe przychody w urzędzie skarbowym. Poniektórzy z nas rozliczają się na własną rękę, za pomocą specjalnego programu upraszczającego wypełnienie formularza. Pozostali (w tym ja), wolą zlecić to zadanie zawodowcom. Z tej przyczyny co roku w styczniu korzystając z laptopa wpisują w wyszukiwarkę wyrażenie: usługi księgowe. Mamy wtedy pewność, iż zeznanie podatkowe będzie właściwie wypełnione, i prędko otrzymamy należny zwrot podatku.

Kontynuuj Czytanie →

Rozpoznanie faktur skutecznie oddziałuje na wydajność pracy

Czy chcemy zwiększyć wydajność pracy?

Jeśli działaliśmy w księgowości, to nie zaskoczy nas informacja, że przy fakturach wykonujemy sporo takich samych, w dodatku jeszcze monotonnych czynności, które sprawiają, że wydajność jest niska, a o popełnienie błędu wcale nie okazuje się być trudno.

Kontynuuj Czytanie →

Sprawy najważniejsze dla firm – kwestie finansowe

Kiedy prowadzimy firmę musimy znać się na wielu rzeczach, a jeśli ich nie wiemy musimy wziąć się do pracy i zacząć działać. Najistotniejsze to znaleźć ludzi, którzy podpowiedzą nam, co jest ważne i o czym nie można zapomnieć. Na bank taką ważną częścią jest księga przychodów i rozchodów. Wiadomo, że wiele osób nawet nie kojarzy czegoś takiego, ale kiedy ma się firmę trzeba mieć taką dokumentację.

Kontynuuj Czytanie →

Karierę w bankowości może zrobić jedynie ten, kto bywa cierpliwy, wytrwały i potrafi dogadać się z każdym usługobiorcą

Praca z liczbami jest wbrew pozorom zarezerwowana jedynie dla wybrańców. A predyspozycje do takich działań matematycznych lub logicznych są obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy marzą o tym, aby zrobić błyskawiczną karierę w bankowości. Przywykło się twierdzić, że Polacy to bardziej humaniści niż matematycy, ale ten fakt jeszcze nikogo nie zwolnił z obowiązku poznania wszystkich najważniejszych obliczeń, które w końcu bywają przydatne również w tym prywatnym życiu.

Kontynuuj Czytanie →

Powierzenie księgowości biurom zajmującym się rachunkowością. Jakie mamy plusy i minusy takiej decyzji?

Osoby mające własną działalność wiedzą, że muszą w ten sposób zarządzać swoim przedsiębiorstwem żeby ono generowało zyski. Należy kontrolować wpływy oraz sprawdzać sensowność wszystkich wydatków. Jednak są takie koszty, jakie ponieść musimy ażeby nasza firma działała sprawnie i nie miała problemów. Do takich kosztów należy wypomniana wcześniej księgowość, dzięki której wiemy jak wyglądają nasze finanse. Niestety sporo osób nie posiada tego rodzaju umiejętności przez co zleca takie zadanie biurom rachunkowym, lub zatrudnia kogoś do prowadzenia rachunków. Jakie są wady i zalety korzystania z usług takich firm?

Kontynuuj Czytanie →

Czym jest w stanie zaskakiwać biuro rachunkowe – uwagi klientów

Wskazane jest wziąć pod uwagę propozycje, z jakimi do klientów wychodzą profesjonaliści z biura rachunkowego ze stolicy Dolnego Śląska. Są to indywidualnie dostosowane propozycje, które rekomendowane są przez same osoby korzystające z usług. Biorąc pod uwagę księgowość, Oleśnica zdecydowanie ma się czym poszczycić. Bogactwo opcji, jakie oferowane są obecnie na krajowym rynku w zakresie złożonej pomocy w zainicjowaniu czy prowadzeniu działalności gospodarczej, ciągle zachwycają osoby zainteresowane.

Kontynuuj Czytanie →