You are hereprawo

prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/psx.net.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Prawo niemieckie

Młotek sędziego
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Obalenie muru dzielącego Berlin prawie ćwierć wieku temu to było otwarcie dobrej karty w historii RFN, Polski i świata. Koniec komunizmu w krajach Europy środkowej i wschodniej niesamowicie pobudził procesy współpracy. Nowe Niemcy, suwerenna Polska i ćwierć setki państw wstąpiło do Unii Europejskiej, wielkiego związku handlowego, społecznego i politycznego.

Jak prezentowałaby się nasza pensja bez składek?

pieniądze
Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy spoglądamy na naszą pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i zastanawiamy się jak to się dzieje, że netto otrzymujemy o wiele mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o pięćdziesiąt procent wyższa aniżeli to, co potem otrzymujemy na nasze konto. Tak, więc warto uzyskać informacje, na co idą nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek wymysły pracodawcy, a prawo, które jest obowiązujące w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniążki, które moglibyśmy otrzymać, gdyby nie odciągano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia emerytalne i oczywiście przed odliczeniem podatków.

KGDM Sp. z o.o. - profesjonalne wyceny majątku

Wyceny
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Potrzebny Ci dobry rzeczoznawca? Zobacz ofertę KGDM z Warszawy. Reprezentują ją eksperci rynku nieruchomości, posiadający długie doświadczenie w obrocie nieruchomościami, ich wycenie oraz poradach w tym zakresie.

Właściwe regulacje prawne w każdej dziedzinie to obowiązek obecnych czasów

kotły
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez odpowiednich przepisów wszelakie stosunki nie miałyby prawa bytu i bywałyby źródłem bardzo wielu konfliktów i to na każdej płaszczyźnie życia.


Czy ktoś z nas wyobraża sobie, by stosunek pracy nie bywał regulowany żadnymi przepisami i obowiązkami tak samo dla pracodawcy, jak również dla pracownika.

Jak chronić własność? Jakie istnieją regulacje, mogące w tym pomóc? Co warto na ten temat wiedzieć?

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Własność to dla wielu z nas jedna z najwyższych wartości, jaką trzeba chronić bez względu na wszystko. Jednak czasami nie jest to tak łatwe, więc sama walka nie pomaga. Całe szczęście są regulacja prawne, jakie definiują i określają, na jakiej zasadzie używany jest dany materiał, tekst czy film. Dzięki temu możemy określić co to jest własność, jak jest chroniona, jakim prawem oraz jakimi przepisami. To sprawia, iż można poczuć się bezpieczniej.

Czym w obecnych dniach objawia się na globie i w Polsce ochrona własności intelektualnej?

ochrona własności intelektualnej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach obywatele znacznie bardziej znaczącą wagę niżeli w przeszłości zwracają również na rzeczy nienamacalne. Przecież prawie wszyscy korzystamy obecnie z Internetu.

W dzisiejszych czasach promocja jest najistotniejszą dźwignią handlu - wie o tym nawet mały szkrab

oklejanie samochodów
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj trudno sobie przypomnieć firmę, która nie reklamowałaby się w żaden sposób. Rzecz jasna reklamy na szklanym ekranie bywają zarezerwowane dla gigantów, ponieważ są niezwykle drogie i niewielkie Przedsiębiorstwa nie są w stanie sobie pozwolić na ten sposób promocji.


Jednakże, znamy jeszcze mnóstwo innych metod na dotarcie do nowego klienta.

W jaki sposób i do kiedy wypełnić PIT-28 - wytyczne

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie PIT 28 wypełniasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej albo umowy wynajmu, podnajmu, poddzierżawy lub pozostałych umów o pokrewnym charakterze.


Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do 20 stycznia roku podatkowego złożyłeś pisemne oświadczenie o wyborze owego sposobu opodatkowania, zaś jeżeli zaczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w trakcie roku podatkowego.

Właściwe zeznanie podatkowe

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie działalności gospodarczej to spory wyczyn. Wszyscy możemy się domyślić jak to jest, gdy należy zapanować nad całą dokumentacją firmy, nie jest to łatwe. Tak, więc musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie trzeba poprosić kogoś o pomoc.

Najważniejsze wyznaczniki o jakich trzeba wiedzieć w czasie rozliczenia się z podatków.

program do rozliczania pit online
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wszelkie kwestie urzędowe to czymś najważniejszym będzie to, aby nie zapominać, że pilnowanie zasad prawnych jest sprawą kluczową. W związku z tym nie może być mowy o tym, iż zapomni się o konkretnym szczególe. Za wyjaśnienie bowiem z pewnością nie posłuży to, iż na czymś się nie będziemy znać, ponieważ w kwestiach urzędowych nie bierze się tego pod uwagę przy żadnych uchybieniach.