You are hereprawo

prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/psx.net.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Prawo niemieckie

Młotek sędziego
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Upadek Muru Berlińskiego dwadzieścia trzy lata temu to było otwarcie dobrej karty w dziejach państwa niemieckiego, Polski i Europy. Ostateczny upadek socjalizmu w krajach Europy środkowej i wschodniej radykalnie wzmocnił procesy integracyjne. Nowe Niemcy, suwerenna Polska i dwadzieścia pięć państw należy do Unii Europejskiej, gigantycznego zrzeszenia handlowego, społecznego i państwowego.

Jak prezentowałaby się nasza pensja bez składek?

pieniądze
Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy spoglądamy na naszą pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i zastanawiamy się jak to się dzieje, że netto otrzymujemy o wiele mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o pięćdziesiąt procent wyższa aniżeli to, co potem otrzymujemy na nasze konto. Tak, więc warto uzyskać informacje, na co idą nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek wymysły pracodawcy, a prawo, które jest obowiązujące w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniążki, które moglibyśmy otrzymać, gdyby nie odciągano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne i świadczenia emerytalne i oczywiście przed odliczeniem podatków.

KGDM Sp. z o.o. - profesjonalne wyceny majątku

Wyceny
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Potrzebny Ci dobry rzeczoznawca majątkowy? Sprawdź ofertę Krajowej Grupy Doradztwa Majątkowego z Warszawy. Reprezentują ją specjaliści rynku nieruchomości, posiadający duże doświadczenie w obrocie nieruchomościami, ich wycenie oraz poradach w tej branży.

Właściwe regulacje prawne w każdej dziedzinie to obowiązek obecnych czasów

kotły
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez konkretnych przepisów wszelakie stosunki nie miałyby prawa bytu i stawałyby się zarzewiem wielu konfliktów i to na każdej płaszczyźnie życia.


Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie, aby stosunek pracy nie był regulowany żadnymi przepisami i obowiązkami tak samo dla pracodawcy, jak również dla pracownika.

Jak chronić własność? Jakie istnieją regulacje, mogące w tym pomóc? Co warto na ten temat wiedzieć?

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Własność to dla dużej grupy ludzi jedna z najwyższych wartości, którą trzeba ochraniać bez względu na wszystko. Jednak czasem nie jest to takie łatwe, dlatego tylko walka nie jest jedynym wyjściem. Na szczęście istnieją regulacja prawne, jakie opisują i określają, w jaki sposób używany jest konkretny materiał, tekst czy film. Przez to możemy określić co to jest własność, w jaki sposób jest chroniona, jakiego typu prawem oraz jakimi przepisami. To powoduje, iż można poczuć się bezpieczniej.

Czym w obecnych dniach objawia się na globie i w Polsce ochrona własności intelektualnej?

ochrona własności intelektualnej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych dniach ludzie o wiele bardziej znaczącą wagę niżeli w przeszłości kładą także na przedmioty nienamacalne. Przecież prawie wszyscy ludzie korzystamy aktualnie z Internetu.

W dzisiejszych czasach promocja jest najistotniejszą dźwignią handlu - wie o tym nawet mały szkrab

oklejanie samochodów
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj trudno sobie przypomnieć firmę, która nie reklamowałaby się w żaden sposób. Rzecz jasna reklamy na szklanym ekranie bywają zarezerwowane dla gigantów, ponieważ są niezwykle drogie i niewielkie Przedsiębiorstwa nie są w stanie sobie pozwolić na ten sposób promocji.


Jednakże, znamy jeszcze mnóstwo innych metod na dotarcie do nowego klienta.

W jaki sposób i do kiedy wypełnić PIT-28 - wytyczne

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT 28 rozliczasz, jeżeli w roku podatkowym pozyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej albo umowy najmu, podnajmu, dzierżawy czy też pozostałych umów o podobnym zakresie.


Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, kiedy do 20 stycznia roku podatkowego dostarczyłeś pisemne oświadczenie o wyborze tego sposobu opodatkowania, natomiast jeśli rozpoczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w trakcie roku podatkowego.

Właściwe zeznanie podatkowe

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie działalności gospodarczej to spory wyczyn. Wszyscy doskonale wiemy jak to jest, gdy należy zapanować nad wielością papierów firmy, nie jest to łatwe. Tak, więc musimy wiedzieć, że będziemy musieli poprosić kogoś o pomoc.

Najważniejsze wyznaczniki o jakich trzeba wiedzieć w czasie rozliczenia się z podatków.

program do rozliczania pit online
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wszelkie kwestie urzędowe to priorytetem pozostaje to, by nie zapominać, że przestrzeganie zasad prawnych jest sprawą kluczową. Z tego powodu nie może być mowy o tym, że zapomni się o jakimkolwiek szczególe. Za wyjaśnienie bowiem z pewnością nie będzie służyć to, iż na czymś się nie będziemy znać, gdyż w kwestiach formalnych nie bierze się tego pod wzgląd przy jakichkolwiek niedopatrzeniach.