PSX-NET

Tag: rozliczenia

Co to jest dekretowanie e-faktur?

W epoce komputeryzacji e-faktura jest oczywistą konsekwencją przemian, jakie zachodzą w społecznym życiu. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w nieomalże każdej sferze gospodarki.
Wypływa to z zysków, które niosą z sobą e-faktury, zatem ochrona przyrody, szybsze rozliczenia z petentem, łatwość wytwarzania oraz przesyłania dokumentów.


Czy powinno się podarować 1 % podatku?. Co z tego możemy mieć? Temat warty przemyślenia

Uzupełniając coroczny PIT nierzadko rozmyślamy czy na pewno należycie rozumiemy wszystkie zawarte informacje. Boimy się pomyłek lub po prostu nie wiemy, jak trzeba uzupełnić PIT, który jest obowiązkiem każdego obywatela w naszym kraju. Dlatego do wsparcia w rozliczeniu się z urzędem opracowano program do pit 2014 – genialne narzędzie ułatwiające odnalezienie się w skomplikowanych informacjach i przepisach.


Oddanie 1% podatku organizacjom dobroczynnym bądź konkretnej osobie

Na które aspekty funkcjonowania firmy powinno się zwrócić uwagę?

Otworzenie osobistej działalności ekonomicznej to niezmiernie dobry pomysł na wytwarzanie sporego dochodu finansowego. Jest to pomysł, na jaki decyduje się coraz to większy procent naszego społeczeństwa, co oczywiście jest jak w najwyższym stopniu należytą sytuacją.


Elektroniczne rozliczanie pit za okres 2016 / 2017

Z każdym rokiem w okresie składania rozliczenia podatkowego kolejki pod „Skarbówkami” ciągle się przedłużają. Nie musi tak jednak być.
Współcześnie dostępnych jest dużo rozwiązań, które niezmiernie ułatwiają stworzenie deklaracji podatkowej i wysłanie gotowego dokumentu do Skarbówki.


Programy do obliczania pitu – doskonałe wyjście ułatwiające cały proces

Obecnie znaczna większość prac państwowych wykonywana jest z wykorzystaniem internetu. Realne jest składanie licznych dokumentów przy użyciu konkretnych portali internetowych, na jakich dostępne są różnorodne formularze dostępne dla każdego człowieka.


Kiedy składamy pit 37? Kto jest zobowiązany złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie musimy używać tego pitu?

Darmowy program, który wypełni za nas zeznania skarbowe

Do zakończenia kwietnia powinniśmy się rozliczyć z US. Od paru lat posiadamy możliwość rozliczać się przez Internet.
Pit online 2017 to bezpłatny system, który zrealizuje za nas deklaracje skarbowe za 2016 rok.


Koniec roku nadchodzi nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla dużej liczby z nas to jest ten czas, gdy zaczynamy silnie rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych dochodów.
Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała osobiście wypełnić to zadanie posiłkując się właściwymi programami do rozliczeń.


Druk PIT – w jaki sposób uprościć sobie jego wypisanie? Poznaj ciekawe porady

Każdego roku na przełomie lutego i marca wszyscy pracujący mieszkańcy Polski zobowiązani są do wypełnienia druku dotyczącego swojego rozliczenia podatkowego. We współczesnych czasach mamy już więcej możliwości i nie jesteśmy zmuszeni do dostarczania go osobiście do urzędu, wystarczy iż rozliczymy się internetowo.


Ważne aspekty systemu podatkowego dla właścicieli przedsiębiorstw

Prowadząc własną firmę pamiętać trzeba o wszystkich formalnościach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych powinniśmy uwzględnić wszystkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. Wedle tej regulacji dochody zatwierdza się w momencie ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Przykładowo jeśli właściciel przedsiębiorstwa posiada formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, ale pieniądze wpłynęły na jego konto dopiero początkiem stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak oznajmia zasada memoriałowa, jest zaliczany do roku 2015.