Ważne aspekty systemu podatkowego dla właścicieli przedsiębiorstw

Prowadząc własną firmę pamiętać trzeba o wszelkich procedurach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych należy ująć wszystkie przychody, osiągnięte w danym roku rozliczeniowym. W myśl tej regulacji przychody uznaje się w chwili ich wystąpienia, a nie dopiero po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Przykładowo jeśli posiadacz firmy posiada formalnie środki pod koniec grudnia 2015 r, lecz pieniądze wpłynęły na jego konto dopiero początkiem stycznia 2016 r. Taki przychód, jak oznajmia zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Kontynuuj Czytanie →

Druk PIT – w jaki sposób uprościć sobie jego wypisanie? Poznaj ciekawe porady

Zawsze w okresie lutego oraz marca wszyscy pracujący obywatele Polski zobowiązani są do wypełnienia druku dotyczącego swego rozliczenia podatkowego. We współczesnych czasach mamy większe możliwości i nie musimy go dostarczać bezpośrednio do urzędu, wystarczy iż rozliczymy się internetowo.

Kontynuuj Czytanie →

Czy powinno się podarować 1 % podatku?. Co z tego możemy mieć? Temat warty przemyślenia

Wypełniając roczny PIT niejednokrotnie debatujemy czy bez wątpienia dobrze pojmujemy wszystkie przedstawione informacje. Obawiamy się pomyłek lub po prostu nie mamy pojęcia, jak trzeba wypełnić PIT, który jest powinnością każdego obywatela w naszym państwie. W związku z tym do wsparcia w rozliczeniu się z fiskusem opracowano program do pit 2014 – genialne narzędzie wspierające odnalezienie się w skomplikowanych informacjach i ustawach.

Kontynuuj Czytanie →

Oddanie 1% podatku organizacjom dobroczynnym bądź konkretnej osobie

Okres złożenia zeznań podatkowych to czas, kiedy jest okazja robić coś pozytywnego. Od kilki lat w naszym kraju da się przekazać własny 1% podatku na cele dobroczynne. Tego typu oddanie 1% podatku fundacjom bądź konkretnej osobie nie będzie czymś trudnym.

Kontynuuj Czytanie →

Elektroniczne rozliczanie pit za okres 2016 / 2017

Co roku w okresie składania zeznań podatkowych kolejki pod Urzędami Skarbowymi nieustannie się przedłużają. Nie musi tak jednak być.
Aktualnie dostępnych jest sporo rozwiązań, które bardzo ułatwiają wypełnienie pitu oraz wysłanie gotowego dokumentu do Urzędu Skarbowego.

Kontynuuj Czytanie →

Programy do obliczania pitu – doskonałe wyjście ułatwiające cały proces

Obecnie zdecydowana większość prac urzędowych wykonywana jest z wykorzystaniem internetu. Realne jest składanie licznych dokumentów za pośrednictwem konkretnych portali on-line, na jakich przystępne są zróżnicowane formularze dostępne dla każdego.

Kontynuuj Czytanie →

Kiedy składamy pit 37? Kto jest zobowiązany złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie musimy używać tego pitu?

Konieczność rozliczenia się z fiskusem to obowiązek każdego dorosłego obywatela. Składane raz w roku pity w urzędzie skarbowym to obowiązek, dlatego dobrze jest posiadać trochę informacji, ażeby lepiej orientować się w temacie

Kontynuuj Czytanie →

Koniec roku nadchodzi nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla większości z nas to okazuje się ten moment, kiedy zaczynamy intensywnie rozmyślać o czekającym nas następnym rozliczeniu się ze swoich przychodów.
Wyraźna większość z nas jak każdego poprzedniego roku będzie próbowała osobiście wypełnić ten obowiązek podpierając się odpowiednimi programami do rozliczeń.

Kontynuuj Czytanie →

Co to jest dekretowanie e-faktur?

W dobie komputeryzacji e-faktura jest normalną konsekwencją przekształceń, jakie następują w społecznym życiu. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w niemal każdej sferze gospodarki.
Wynika to z dobrodziejstw, jakie niosą z sobą e-faktury, a więc ochrona przyrody, szybsze rozrachunki z petentem, łatwość wytwarzania oraz przekazywania faktur.

Kontynuuj Czytanie →