PSX-NET

Tag: Urządzenia

Czemu niektóre gry stają się światowymi hitami, w które grywają niezliczone ilości graczy na całym świecie.

Obecnie, w epoce smartfonów oraz komputerów, raczej trudno się nudzić. Oczywiście klasyczne planszówki cały czas są popularne, mimo że wiele osób już dawno wieściło ich koniec.


Co za sprzęt do grania i jaką gierkę dobrze jest wybrać?

W dzisiejszych czasach na wielbicieli gier czeka tak dużo różnych sprzętów, że trudno czasami wybrać, co zakupić. W czasie oczekiwania na tramwaj czy szkolnej przerwy bardzo dobrze będą się sprawdzać niewielkie, poręczne smartfony, tablety lub konsole. Niewielkie rozmiary nie są wcale przyczyną tego, że się źle na nich gra, ponieważ wydajnością już dawno przeskoczyły komputery sprzed dekady. Do grania stacjonarnego, w domu dużo lepiej sprawdzają się tradycyjne komputery z mocnymi kartami graficznymi, ale również coraz wydajniejsze laptopy, z których spora ilość za już zamontowane podzespoły gwarantujące wygodne, udane granie.


Co może sprawić radość dziecku?

Jedną z najbardziej modnych i najstarszych gier świata są szachy, znane już w starożytności. Nie do końca wiemy jakim zamysłom one wtedy służyły, czy była to wyłącznie rozrywka czy służyła gra w szachy jakimś innym, poważniejszym zamysłom (np. ćwiczeniu umiejętności dowodzenia).