PSX-NET

Tag: Urządzenia

Czemu niektóre gry stają się światowymi hitami, w które grywają niezliczone ilości graczy na całym świecie.

Współcześnie, w epoce smartfonów oraz komputerów, raczej trudno się nudzić. Oczywiście tradycyjne gry planszowe w dalszym ciągu cieszą się popularnością, mimo że wiele osób już dawno wieściło ich koniec.


Co za sprzęt do grania i jaką gierkę dobrze jest wybrać?

W dzisiejszych czasach na wielbicieli grania czeka tak wiele najróżniejszych urządzeń, że ciężko wręcz wybrać, co zakupić. W czasie czekania na autobus czy szkolnej przerwy bardzo dobrze sprawdzą się niewielkie, poręczne konsole lub smartfony albo tablety. Nieduże wymiary nie są jednak przyczyną tego, że będzie się źle na nich grać, gdyż wydajnością już dawno przeskoczyły komputery sprzed dekady. Do stacjonarnego grania, w domu zdecydowanie lepiej sprawdzają się tradycyjne komputery z mocną kartą graficzną, a także coraz wydajniejsze laptopy, z których część posiada już komponenty które gwarantują wygodne, udane granie.


Co może sprawić radość dziecku?

Jedną z najbardziej modnych i najstarszych gier świata są szachy, znane już w starożytności. Nie do końca wiemy jakim zamysłom one wtedy służyły, czy była to wyłącznie rozrywka czy służyła gra w szachy jakimś innym, poważniejszym zamysłom (np. ćwiczeniu umiejętności dowodzenia).