PSX-NET

Tag: Zeznanie

Jak wypełnić pit przez internet?

Deklaracja PIT 37 nie będzie dla Ciebie, jeśli kalkulujesz pozarolniczą działalność gospodarczą czy też działy specjalne produkcji rolnej. W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie a także zapłatę należnego dochodowego podatku.
Jeżeli pozyskujesz dochody opodatkowane według skali tak za pośrednictwem płatnika (np. umowa o pracę), jak też bez pośrednictwa płatnika (np. sprzedajesz prywatnie regały na serwisie aukcyjnym), to nie wyselekcjonujesz tej deklaracji.


Koniec roku nadchodzi nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla większości z nas to okazuje się ten okres, kiedy zaczynamy mocno rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych dochodów.
Wyraźna większość z nas jak każdego poprzedniego roku będzie próbowała sama wypełnić to zadanie posiłkując się odpowiednimi programami do rozliczeń.


Czas rozliczeń skarbowych – programy, dzięki którym nie jest on taki skomplikowany

Roczne rozliczenie sporządzone prędko oraz bez błędów

Jak złożyć PIT po czasie i uniknąć grzywny?

Najlepsze aplikacje do rozliczeń PIT

W jaki sposób i do kiedy wypełnić PIT-28 – wytyczne

Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz dochody opodatkowane z tytułu: pozarolniczej aktywności gospodarczej czy też umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo pozostałych umów o podobnym zakresie.
Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, kiedy do 20 stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a jeśli zaczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w trakcie roku podatkowego.