PSX-NET

Tag: Zeznanie

Jak złożyć PIT po czasie i uniknąć grzywny?

Czas rozliczeń skarbowych – programy, dzięki którym nie jest on taki skomplikowany

Roczne rozliczenie sporządzone prędko oraz bez błędów

Każdy, kto pragnie sporządzić własny PIT prędko, może to zrobić bez kłopotu. Powinniśmy to wykonać, aby US zapisał w swym systemie, że wywiązujemy się z przymusu podatkowego solidnie.
Niełatwo się wziąć do sporządzenia rozliczenia rocznego.


Najlepsze aplikacje do rozliczeń PIT

Jak wypełnić pit przez internet?

Deklaracja PIT 37 nie będzie dla Ciebie, jeśli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą czy też specjalne działy rolnej produkcji. W nich sam bowiem będziesz odpowiedzialny za rozrachunek a także zapłatę zaległego dochodowego podatku.
Jeśli pozyskujesz przychody opodatkowane wedle skali tak za pośrednictwem płatnika (dla przykładu umowa o pracę), jak również bez pośrednictwa płatnika (przykładowo sprzedajesz prywatnie regały na serwisie aukcyjnym), to nie wyselekcjonujesz owej deklaracji.


W jaki sposób i do kiedy wypełnić PIT-28 – wytyczne

Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz dochody opodatkowane z tytułu: pozarolniczej aktywności gospodarczej czy też umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo pozostałych umów o podobnym zakresie.
Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, kiedy do 20 stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a jeśli zaczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w trakcie roku podatkowego.


Koniec roku nadchodzi nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla dużej liczby z nas to jest ten czas, gdy zaczynamy silnie rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych dochodów.
Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała osobiście wypełnić to zadanie posiłkując się właściwymi programami do rozliczeń.